Laske oma ideedel vabalt kasvada
Kevad on ambitsiooni ja ootuse aeg. Teeme innustusega taustatööd ja plaane, rõõmuga uutele taimedele ruumi ning paneme õrnalt mulda seemned, millest suure hoolitsusega lõpuks meie ideed kasvavad. Kevad on ka hindamise aeg, sest õnn ei peitu kõigest suvistes õites või sügiseses saagis, vaid igas vaikses, valjus, korrapärases, korrapäratus ja võrratult ebatäiuslikus sammus meie teekonnal.
Terved aiad (ja kehad) maast
Uuringud näitavad, et mullas kaevamine võib teie kehale kasulik olla. Aiamullas leiduvad bakterid aktiveerivad ajus neuronid, mis toodavad serotoniini ja parandavad sellega teie tuju, ning muld toetab meie immuunsüsteemi arengut. Kasutage neid imelisi hüvesid, koristades lille- ja köögiviljapeenrad langenud lehtedest ning muudest talve jäänukitest.
Istutage emotsionaalse lilleväe seemned
Ükskõik kus maailmas teie kodu ka ei asuks, lilli peetakse igal pool inimeste õnne katalüsaatoriks. Lilled vallandavad ajus automaatselt õnnekemikaalid ja leitud on isegi tõendeid nende loomingulisust toetava mõju kohta. Kasutage lillede väge, võttes sel kevadel kätte ettekasvatamise. Ettekasvatamine on rahuldustpakkuv ja see on väga soodne viis oma aia täitmiseks.
Kaks korda rohkem armastust püsikutele
Peenrad on lõuend teie ideede kasvatamiseks ja tühi lõuend on oluline teie aianägemuse jaoks ruumi tegemiseks. Kevad on hea aeg selleks, et seada aed ellu tärkamiseks valmis ja hoolitseda püsikute eest, mida väga veel ühe aasta nautida soovite. Kui püsiku puhmas on 2–3 korda suurem kui istutades, on aeg see osadeks jagada.
Elujõulised puud on õnnelikud puud
Terved ja lopsakad puud on teie aia kese. Puude ilu on meeldiv vaadata, aga need pakuvad ka värskendavat varju ning õnnelikku kodu lindudele ja muule elusloodusele. Nüüd on aeg viljapuid kärpida, kui te seda talvel ei teinud. Kuni pungad pole veel õide puhkenud, saab puid endiselt kärpida ilma neis stressi tekitamata.
Kemikaalivaba (ja mesilasi hoidev) umbrohutõrje
Alustage rohimist vara, et see suvel käest ära ei läheks. Vältige pestitsiidide ja herbitsiidide kasutamist – need on mesilaste ning teiste tolmeldajate jaoks mürgised. Kasutage hoopis keskkonnahoidlikku ja ergonoomilist püsti seistes rohimise meetodit, et sissetungivad taimed eemaldada. Pidage aga meeles, et mesilased armastavad metsalilli! Seega jätke osa looduslikke ja kohalikke liike alles, toetades sellega armastatud tolmeldajate tervist ning pikka elu.